Τετάρτη 12 Μαΐου 2010

Κουνάνε σεντόνι στη Τούμπα!

Ευρωπαϊκή νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ επί του Ολυμπιακού στο γήπεδο Καραϊσκάκη με 0-1 με γκολ του Ίβιτς και σε συνδιασμό με την ισοπαλία της ΑΕΚ στο Κλ. Βικελίδης επί του Άρη, κατακτά και μαθηματικά την πρώτη θέση των play off.
Ο δικέφαλος του βορρά πόνταρε στη σωστή άμυνα και στην αντεπίθεση και δικαιώθηκε καθώς οι πειραιώτες δεν κατάφεραν να απειλήσουν σχεδόν σε καμία περίπτωση την εστία του Χαλκιά. Το μόνο που έμενε για τον ΠΑΟΚ, ήταν να περιμένει απώλειες βαθμών της ΑΕΚ για να πανυγηρίσει από σήμερα την πρωτιά.
Πράγμα που έγινε, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σε 1-1, και τον να ΠΑΟΚ ανακυρήσσεται νικητής των play off και μαθηματικά, και εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα προκριματικά του Champion's League.